Wat heb ik nodig om mijn auto te wassen?

Wat heb ik nodig om mijn auto te wassen?

Het lijkt een hele simpele vraag, want de meeste auto-eigenaren zullen zeggen: “emmer sop en een spons”. Maar… vergeet de tuinslang niet, de shampoo die je nodig hebt, en hoe zit het met de droogdoek? Eventueel nog iets voor de ramen? Een doek en een product? De stofzuiger misschien, of juist een ander apparaat zoals de hogedruk reiniger? Zie je wel, het antwoord is niet zo simpel als je dacht. En wij maken het graag nog lastiger. Durf jij het artikel door te lezen?

Waarom is een emmer en spons niet genoeg?

Nou, laten we even aftrappen met onszelf voorstellen: wij zijn Car Care Nederland ;). Je zit nu dus op een website die volledig draait om het onderhouden van je wagen, motor, boot etc. En correct onderhoud draait om 2 hoofdtaken: het behouden van de looks om NU van te genieten, en het behouden van de looks om LATER van te genieten. Alhoewel een emmer met een spons de auto voor de komende week wel weer acceptabel schoon kan krijgen, maak je hiermee ook krassen. Waskrassen zelfs. Strepen en vegen in je lak die je alleen wegkrijgt met polijsten. Van 1x een spons gebruiken zal je auto niet veranderen in een hoop roest, maar als je dit elke week doet zitten er na 1 jaar 52 lagen waskrassen in je lak. Resultaat: die mooie, jonge racewagen ziet eruit als een oude, verbruikte rammelbak. We laten voor dit voorbeeld nog even achterwege dat een goede shampoo niet alleen beter schoonmaakt, maar ook makkelijker schoonmaakt. Waardoor jouw klus makkelijker wordt met een beter resultaat. En daar wordt het leuker van. Vandaar onze slogan: Wij maken autowassen weer leuk!.
Dus, sorry schoonvaders, opa’s en anderen die in de ouderwetse methodes vast blijven zitten, die emmer en spons is uit de mode. Tijd om mee te gaan in de methode die je stalen ros nog vele jaren de wegen mooier maakt met zijn glimmende lak.

Wat is dan een beginners pakket?

Een beginners pakket is een groepje producten voor degene die eigenlijk nog niets heeft, maar ook neit van plan is om meteen uit z’n dak te gaan. We noemen dit ook weleens de “kat uit de boom kijken” periode. Zodra men ontdekt heeft wat er mogelijk is in de wereld van autodetailen, worden de bestellingen groter en groter, en komt die garage steeds voller te staan.
Een leuk beginners pakket zou kunnen bestaan uit:

 • 2 emmers. Eentje voor het sop en eentje waar je je washmitt in schoon spoelt voordat je hem in de emmer met sop doopt
 • Een tuinslang. Of je die nou gebruikt voor het afspoelen of om de hogedruk reiniger te voorzien van water
 • Een wasmitt of washpad. Hiermee ga je natuurlijk als een soort bikini-carwash over die auto heen
 • Autoshampoo. Een goede autoshampoo helpt om snel, efficient en veilig het vuil van je lak te transporteren naar het afvoerputje op straat
 • Droogdoek. Voorkom kalkvlekken of opgedroogde vlekken door je auto na het afspoelen goed af te drogen
 • Quick Detailer. Het meest veelzijdige product in je arsenaal, wat eigenlijk bij niemand mag ontbreken om een extra laagje glans op die lak te leggen
 • *Optioneel: hogedruk reiniger. Wij gebruiken hem niet altijd, maar soms kan het wel handig zijn om er eentje te hebben
 • Glasreiniger. Je moet wel helder en duidelijk door die ruiten kunnen kijken. Streeploze ruiten zijn een must
 • Glasdoek. Een goede glasreiniger met een goede doek maakt het reinigen van de ruiten een simpel klusje

Wassen en drogen

Nah, ik heb de smaak te pakken. Ik wil meer!!!

Dat horen we graag. Voor je het weet staat je schuur of garage vol met allerlei producten. Wat dacht je van een dressing, een sealant, een geurverwijderaar of juist een APC. En laten we het dan nog maar niet hebben over de fallout remover, teerverwijderaar, applicators, kwastjes, borstels, degreasers en foamlanzen. Ons hart begint spontaan sneller te kloppen! Snel terug naarhet onderwerp en een opsommingkje maken. De lijst hieronder is een aanvulling op de lijst hierboven:

 • Klei en claylube. Om je lak helemaal schoon te maken en klaar te maken voor een nieuw laagje bescherming. Zonder eerst te kleien is polijsten een zeer slecht idee!
 • Fallout remover. Hiermee verwijder je makkelijk en snel vliegroest uit je lak en van je velgen
 • Teer verwijderaar. Ook die kleine bruine/zwarte vlekjes in je lak kunnen vrij makkelijk verwijderd worden hiermee
 • Applicator. Hiermee kun je wax aanbrengen, dressing aanbrengen en nog enkele kleine, simpele taakjes
 • Pre-wax cleaner of licht polijstmiddel. Je hoeft niet altijd krassen te verwijderen, ook oxidatie speelt een rol in doffe lak. Een pre-wax cleaner of een licht polijstmiddel verwijderd deze oxidatie en helpt om de glans een beetje terug te brengen. Is het hiermee perfect? Nee, maar wel een stapje beter
 • Kwastjes en borsteltjes. Tijdens het schoonmaken van kleine randjes en hoekjes zijn kwastjes en borsteltjes van diverse formaten een must
 • Foamlans en snowfoam. Gebruik je dit voor het wassen? Dan wordt het wassen van je wagen een stukje makkelijker gemaakt. Vooral een topidee als het al even geleden is dat je de auto hebt gewassen
 • Dressing. Met dit goedje maak je je banden, stootstrips en rubbers weer mooi egaal zwart
 • Sealant of wax. Na het kleien moet je je lak weer opnieuw beschermen. Een sealant of wax zorgt ervoor dat je lak er weer een aantal maanden tegenaan kan
 • APC of degreaser. Een All Purpose Cleaner of een degreaser breekt het grovere vuil af en helpt om zelfs de lastigste plekjes mooi schoon te maken. Ideaal voor deursponningen en scharnieren. Vergeet je de motorruimte niet?

Ervaren kits

Pfff… de lijst hierboven is voor amateurs! Ik wil de real-deal

Ok cowboy… geen probleem. Ook voor degene die er hard tegenaan wil gaan kunnen we een mooie lijst maken. We gaan zo ver door als jij wil, en voorlopig zijn er nog voldoende producten die we kunnen noemen. Dus pak even je pen en papier erbij en vertel de vrouw dat ze de komende 2 weken niet naar de rekening-afschriften moet kijken.
Here we go:

 • Dual Action polijstmachine. Je hebt nu de spullen om je lak goed schoon te krijgen, tijd om de lak ook perfect glad en strak te maken
 • Grof polijstmiddel. Je moet tenminste wel iets hebben wanneer je een lastige, diepe kras tegenkomt
 • Medium polijstmiddel. Voor de reguliere krassen is dit vaak al voldoende
 • Licht polijstmiddel. Het is sterk aangeraden om altijd af te bouwen van grof naar het meest fijn. Hierdoor eindig je met een spiegelgladde, krasvrije lak
 • Divers polijstpads. Wat heb je aan een polijstmachine en polijstmiddel zonder polijstpads? Juist, niets. Dus zorg dat je een collectie hebt van grove, medium en fijne polijstpads
 • Ontvetter of IPA. Na het polijsten zitten er olie-residuen op je lak die kunnen voorkomen dat een wax of sealant hecht aan de lak. Verwijder dit residue met een goede ontvetter die niet op oplosbasis is. IPA is de meest gebruikte oplossing hiervoor
 • Diverse microvezeldoeken. Je moet polijstmiddel afnemen, de auto afdrogen, ruiten schoonmaken, scharnieren schoonmaken, wax uitpoetsen etc. Talloze situaties waarin je een goede microvezeldoek nodig hebt
 • Verlengsnoer. Geloof me, later bedank je ons hiervoor. Een verlengsnoer is een must als je met een elektrisch apparaat gaat werken
 • Nog meer kwastjes en borstel. Je kunt er gewoon nooit genoeg van krijgen. Onmisbare hulpjes in het schoonmaakwerk.
 • Leer reiniger. Mits je leer in je auto hebt, wil je dit wel mooi schoon houden en voorkomen dat het gaat glanzen van viezigheid
 • Leer sealant. Om te voorkomen dat je schone leer weer vies wordt, is een leer sealant een perfecte beschermlaag
 • Interieurdressing of interieur-QD. Hiermee breng je je interieur tot leven, weer je stof af, ruikt je auto weer heerlijk en ziet de auto er weer spik en span uit
 • Glassealant of glascoating. Bescherming voor je glas zorgt ervoor dat regen (letter) van je ramen afrolt, waardoor je veel beter zicht hebt. Een extra voordeel is dat vuil minder snel hecht en het een stuk makkelijker wordt om je ramen schoon te maken
 • Velgenborstel. Vergeet niet dat je wielkas en de binnenkant van je velgen ook vies worden. Hier kun je niet altijd goed bij. Een velgenborstel helpt je om die lastige plekjes te bereiken
 • Coating. Ondanks dat wax en sealants veel waarde voor hun geld bieden, kan niet ontkent worden dat de prestaties van een coating erg interessant zijn. Meerdere jaren krasharde bescherming voor je lak
 • Melamine spons. Voor hele lastige vlekken heb je soms wat superkracht nodig. Een melamine spons moet je met zorg gebruiken, maar werkt wel erg goed en effectief op hardnekkige viezigheid
 • Detailer Magazine. Als je even 10 minuten moet wachten kun je toch doorgaan met je favoriete hobby: lezen over autodetailen. Zeer geschikt als leesvoer voor op de wc 😉
 • Microfiber wasmiddel. Hiermee houdt je je dure microvezel doeken als nieuw. Keer na keer
 • Blower. Blaas met veel gemak het water uit alle hoekjes en randjes na het afspoelen
 • Hittelamp. Een coating uit laten bakken onder een hittelamp werkt sneller, effectiever en je coating wordt harder. Win-win
 • Spotlight. Je kunt je helemaal scheef polijsten, als je niet kunt zien waar de krassen zitten weet je ook niet waar je moet zijn. Met een spotlight kun je het licht zo schijnen dat die krassen duidelijk zichtbaar worden

Professional kits

Wow, ik maakte maar een grap… ik zoek een set om als kado te geven (en het mag eigenlijk niet teveel kosten)

Oeps, zo te zien zijn we hierboven even lekker los gegaan. En om eerlijk te zijn is dit nog maar een klein deel van een hele lange lijst van items die op onze bestellijst staan. Maar goed, je zoekt dus een setjes om als kado te geven? Dan zoek je eigenlijk een beginnerssetje. In de meeste gevallen kom je dan uit op een autoshampoo, een quick detailer of eventueel een goede dressing. Dat zijn basis producten die je vaak terugziet bij beginners en die meestal het eerst op zijn.
Een goede tweede optie zou zijn: de droogdoek, glasreiniger, licht polijstmiddel of een interieur reiniger. Deze gaan vaak wat minder hard, maar kunnen gerust ontbreken in het arsenaal (ondanks dat ze erg handig zijn). Is de gebruiker al iets meer ervaren, dan is snowfoam ook een mooie optie. Controleer wel eerst even of de gelukkige een foamlance heeft.

Euhm… eigenlijk heb ik maar een klein budget…

Dat is niet erg. Ook daar proberen we aan te denken. Heb je onze afdeling “2de kansjes” al gezien? Hierin vind je een assortiment van producten die al gebruikt zijn, of waar een productiefoutje in zit. Deze producten zijn een stuk goedkoper dan de nieuwe en de opbrengsten gaan naar het goede doel. Je steunt dus het goede doel en je eigen portomonnee. 2 vliegen in 1 klap. Er is echter 1 nadeel, de verpakking is niet altijd netjes, of het flesje zit niet helemaal vol. Kun je daar mee leven? Dan is een 2de kansje een leuke keus voor je.

Alle kits

Gratis verzending in NL

Op bestellingen boven € 50,-

Voor 17 uur* besteld

dezelfde dag verzonden

We ship Europe-wide

Just ask us for a quote

Van fanaten, voor fanaten

Ons team staat voor je klaar

×